PerfectpH Torus Hydro je revoluční pH stabilizátor, který automaticky vyvažuje pH roztoku vašeho pěstebního systému a udržuje ho v ideálním rozmezí pro optimální vstřebávání živin. Pomocí pokročilé iontové technologie perfectpH eliminuje nadměrné kolísání pH čímž stimuluje vitálnější růst a posiluje imunitní systém rostlin.

Použití perfectpH může zcela eliminovat užití chemických pufrů, redukuje časté výměny živného roztoku a tím náklady na vodu, živiny a další vyrovnání pH roztoku.

Jak přesně funguje perfectpH?

Udržování správného pH je zásadním faktorem při hydroponickém pěstování. V hydroponii nejsou rostliny zakořeněny v substrátu a přebytečné H+/OH- ionty produkované rostlinami se hromadí v roztoku čímž pomalu vytváří toxické prostředí. PerfectpH navazuje tyto přebytečné H+/OH- ionty a tím vytváří ideální pH prostředí pro vaše rostliny.

V obrázku si můžete prohlédnout rozdíl. Vlevo vidíte, že přebytečné H+ / OH- ionty se hromadí v systému a blokují správnou absorpci živin. pH roztoku kolísá čímž dochází k oslabení imunitního systému a snížení výnosu.

Vpravo vidíte, proč je perfectpH přírodním iontovým pH vyrovnávačem. Přebytečné H+ / OH- ionty a další toxiny jsou zachyceny a odstraněny z živného roztoku, což stabilizuje pH a výsledkem jsou zdravé rostliny a větší výnosy.

Jaký je rozdíl mezi kontrolou pH s perfectpH a tradičními způsoby?

pH je věda

Rostliny preferují k ideálnímu příjmu živin mírně kyselé pH. Když se hodnota pH pohybuje mimo tuto zónu jsou živiny blokovány a absorpce nefunguje správně. Výsledkem jsou zakrnělé rostliny a narušený imunitní systém.

Torus Hydro PerfectpH bude udržovat pH v ideálním rozmezí maximálně 5,5 - 6,5, ačkoli u většiny systémů se bude pohybovat spíše v rozmezí 5,7 - 6,2.

Je důležité vědět, že mírné výkyvy pH jsou přirozené a žádané, protože různé živiny jsou vstřebávány rostlinou při různém pH. Kolísání pH tak umožní optimální vstřebávání klíčových živin v celém potřebném rozsahu.

pH pro optimální absorpci živin

Jak se nastavuje perfectpH?

Uživatel má dvě možnosti jak perfectpH použít. První z nich je metoda „Set It and Forget It“ (Nastav to a zapomeň na to). V tomto případě je třeba nastavit počáteční pH v požadovaném rozmezí 5,8 až 6,2 (či dle konkrétního požadavku) za použití pH pufru. PerfectpH bude mít v tomto případě jednodušší startovací pozici a nastavené pH bude udržovat ihned v nastaveném rozmezí.

Druhou možností je nechat perfectpH pracovat samostatně. Ideální pH bude dosaženo za delší dobu a bude spotřebováno více kapacity čímž se produktu zkrátí doba před "dobitím", ale odpadá nutnost používat pH pufry a pořizovat pH metry.

Šest důvodů, jak si zjednodušit úpravu pH

  • již nepotřebujete pH pro snížení a zvýšení pH
  • není třeba kontrolovat hodnotu pH
  • snížení četnosti výměny živného roztoku
  • snížení spotřeby vody
  • snížení spotřeby hnojiv
  • méně údržby a práce s živným roztokem

První přírodní iontový stabilizér pH

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení