Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Sezónní výběr vám poradí, čemu věnovat pozornost v dané roční době. Zkušeným pěstitelům asi není třeba nic vysvětlovat, ale začátečníkům doporučíme to nejdůležitější.

V sezónním výběru najdete mj. potřeby na výsadbu, vše pro pěstování microgreens, semínka zeleniny, jiných plodin i okrasných květin a jiné.

Na jaře

Už na začátku roku položíte základy pozdějších úspěchů a bohaté sklizně. Pomozte semínkům, řízkům nebo sazenicím důkladně zakořenit s kořenovými stimulátory. Nechte je se před přesazením vyvinout v rockwoolových kostkách nebo jiných sadbovacích médiích. Nejdokonalejší podmínky s kontrolovatelnou vlhkostí a teplotou nabízí vyhřívané plastové skleníčky.

Pro silný a zdravý růst používejte kvalitní hnojiva a doplňky. Využijte dokonalé vlastnosti značkové zeminy a kokosových substrátů.

V létě

Horké letní měsíce mohou vaše pěstování nebezpečně ohrozit. Rostliny v létě potřebují hlavně dostatek vláhy, proto je nezapomeňte nikdy zalévat. Ideální pomoc v době dovolených představují hlavně hydroponické, aeroponické a jiné kompletní zavlažovací systémy, například Autopot. Automatická závlaha s dostatečně velkou nádrží nikdy nedovolí, aby rostliny uschly. Na zvlhčení nebo výživu listů používejte rozprašovače.

Dalším nebezpečím mohou být především v indoor podmínkách vysoké teploty a nízká vlhkost. Pro dokonalé pochopení vztahu obou veličin si přečtěte článek o Vapor pressure deficit. Optimální klima lze snadno zařídit pomocí digitálních regulátorů, potrubních ventilátorů, zvlhčovačů a odvlhčovačů. Horko je nepříjemné nejen pro rostliny, ale i lidi. Prospěšnost cirkulačních ventilátorů oceníte doma, v kanceláři i dílně. Ochranu před vysokými teplotami poskytují i různé doplňky základní výživy.

Na podzim

V září a na začátku října je období sklizně. Konečně se můžete potěšit svou úrodou. Tato část podzimu bývá zpravidla protkána vlhkým počasím s nízkými teplotami, které mohou pozdní úrodu zcela zničit. Velkým nebezpečím jsou především plísně. Nejdůležitější je prevence, řešení nabízí chemické i přírodní nebo bio fungicidy.

Dalším řešením je proplachování a urychlení zrání.

V zimě

Indoor pěstitelé mají tu výhodu, že pěstují bylinky a plodiny po celý rok. Pokud se vám nechce přes zimu lelkovat a nadrženě vyhlížet jaro, stačí pořídit pěstební stan nebo komplet grow box a máte vystaráno. Pro zimní období a chladné měsíce doporučujeme topení.

Bez vhodného osvětlení s optimálním světelným spektrem a kvalitními světelnými parametry (PAR, PPFD, DLI) nemá cenu v zimě pěstovat.


5 tipů pro outdoor pěstování

5 tipů pro outdoor pěstování

Úspěšné outdoor pěstování závisí na mnoha faktorech. Překážek a výzev je zde určitě více než při indoor pěstování. Ale taky je to mnohem větší zábava!


Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jaké živiny rostliny potřebují? Jsou na outdoor pěstování vhodnější kapalná, pevná nebo sypká hnojiva? Je venku lepší pěstovat organicky nebo s minerálními hnojivy? Jak s ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení