Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Textilní květináče Gronest a Root Pouch jsou ekologickou a v mnoha ohledech i efektivnější alternativou za plastové. Tento typ květníků je vyroben a přepravován tak, aby co nejméně zatěžoval životní prostředí. Liší se objemem, gramáží tkaniny nebo manipulačními úchyty. Kromě mnoha dalších výhod se v létě méně zahřívají než plastové varianty. Nabízíme malé i extra velké textilní nádoby na indoor i outdoor pěstování bylinek, rostlin nebo keřů a stromků. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Textilní květináče na indoor i outdoor pěstování

Už nechcete pěstovat v plastových květináčích? Velkou předností textilních květináčů je snadné přenášení a hlavně nadstandardní podmínky pro správný kořenový rozvoj. Ekologické indoor pěstování v plastových květináčích je nesmysl. Dejte proto přednost textilním.

Gronest květináče jsou vyráběny z recyklovaných PET lahví. Po stranách jsou vylepšeny geotextilií, která zamezí úniku roztoku. Zálivka se do substrátu důkladně vsákne, přebytečná voda odkape akorát propustným spodkem květináče.

Textilní květináče Root Pouch máme ve třech různých verzích, které se rozlišují podle gramáže materiálu. Ty s vyšší gramáží vydrží několik pěstebních cyklů. Po zakopání do země se postupně rozloží. Jsou vhodné i při pěstování bylinek v pěstebních boxech, sklenících, terasách nebo balkónech. Větší velikosti oceníte při indoor pěstování brambor a batátů nebo ovocných keřů a stromků.

Květináče z recyklovaných materiálů jsou ekologicky přínosnější než plastové květníky. Současně podporují intenzivní rozvoj kořenů, růst rostlin i bohatou sklizeň. Jsou vhodné pro každý substrát a hnojiva.

Před únikem vody z květináčů vás ochrání flexibilní nebo plastové misky pod květináče a truhlíky.

Proč používat textilní květináč místo plastového?

  • zajistí lepší vývoj kořenů
  • podpoří zdravější růst rostlin
  • sníží riziko přehřátí kořenového balu
  • přispívá ke kvalitnějším rostlinám, vyšší sklizni
  • jsou vhodné pro indoor i outdoor pěstování bylinek a plodin v městském i venkovském prostředí
  • jsou ekologicky přívětivé, protože nezatěžují životní prostředí jako plastové

Možná hledáte velké květináče na stromky?


Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...


5 tipů pro outdoor pěstování

5 tipů pro outdoor pěstování

Úspěšné outdoor pěstování závisí na mnoha faktorech. Překážek a výzev je zde určitě více než při indoor pěstování. Ale taky je to mnohem větší zábava!


Indoor pěstování brambor a batátů doma

Indoor pěstování brambor a batátů doma

Na pěstování brambor nebo batátů ve městě si může troufnout skoro každý. Potřebujete jen velkou nádobu, substrát, sadbovací brambory, trošku hnojiv, vodu, světlo a teplo.


Test sadbovacích médií

Test sadbovacích médií

Zaměřili jsme se na experiment, jehož cílem bylo zjistit, které ze sadbovacích médií z našeho sortimentu je nejvhodnější pro výsev a proč. Jaké klady a zápory mají jednot ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení