Firma Lumatek se orientuje na výrobu špičkových komponent pro umělé osvětlení okrasných rostlin, léčivých bylin i zemědělských plodin. Všechny produkty jsou vhodné jak pro hobby pěstitele, tak komerční zahradníky nebo zemědělce.

Vysokofrekvenční digitální předřadníky s regulací výkonu

Největší renomé si britská značka získala díky svým špičkovým elektronickým předřadníkům. Tento typ operuje na vyšší frekvenci v řádech kiloHertzů, kmitočty jsou 1000x vyšší než u elektromagnetických předřadníků. Digitální předřadníky Lumatek jsou proto nejen spolehlivější, ale i výrazně tišší a díky komplexním ochranným mechanismům i bezpečnější než elektromagnetické varianty.

Lumatek, nejen digitální předřadníky a HPS, MH, CMH i DE výbojky

Velkou předností je garance stabilních světelných parametrů, efektivní výkon svítidla a nadstandardní životnost výbojek. Velkou výhodou je také velice nízká výhřevnost a rychlý start. Úplně každý ocení jejich kompaktní design a nízkou hmotnost.

Všechny digitální předřadníky Lumatek 250-1000W umožňují čtyř stupňovou regulaci světelného výkonu a patří mezi nejkvalitnější na trhu.

HPS, MH, CMH a Double Ended výbojky

Digitální předřadníky jsou kompatibilní se všemi výbojkami v naší nabídce, nejlépe však kooperují s výbojkami stejné značky. Tradiční HPS a MH výbojky Lumatek nabízíme v rozpětí 250-1000W.

Ještě lepší světelné parametry poskytují 600W a 1000W výbojky s 400V napětím a výbojka s dvojitou paticí (double ended). Předřadníky a výbojky označené jako 400V dokážou transformovat běžné 240V napětí na vyšší úroveň a tak zajistí ještě efektivnější provoz a nadprůměrné světelné parametry.

Lumatek Ultimate PRO Kit 600W 400V je cenově zvýhodněný komplet složený z předřadníku a výbojky. Jednou z nejvýkonnějších výbojek na trhu je 1000W Double Ended.

Technologie LEC (Light emitting ceramic), známá též jako CMH, nabízí slušné světelné vlastnosti při zachování nízké spotřeby a menší výhřevnosti. CMH 315W Controllable Kit je kombinací regulovatelného předřadníku a výbojky. Verze označené jako Controllable umožňuje regulaci pomocí controlleru Digital Panel Plus.

Kompaktní LED svítidla

Britská značka se v poslední době zaměřuje také na LED grow osvětlení v podobě kompaktních svítidel Zeus s wattáží 465W a 600W. Mezi hlavní přednosti patří:

  • rovnoměrný rozptyl světla
  • plnobarevné světelné spektrum pro celý pěstební cyklus
  • vynikající světelné parametry a účinnost
  • nízká emise tepla a spotřeba energie
  • Plug&Play

V našem sortimentu najdete také špičková Lumatek stínidla.

Potřebujete poradit, jak vybrat světlo pro indoor pěstování bylinek?