Na trhu pěstitelských potřeb najdete spoustu více či méně zdařilých napodobenin, ale originál je jen jeden. Společnost Nutriculture se indoor a outdoor pěstování bylinek věnuje už od roku 1976. A i dnes patří jejich hydroponické systémy mezi nejlepší na pěstování bylinek, jednoletých rostlin, různých druhů zeleniny nebo keřů včetně rajčat a chilli papriček.

Je to v kořenech!

Nabídka více jak padesáti hydroponických a aeroponických systémů Nutriculture je přesně nadimenzovaná tak, aby si z ní vybral začínající, pokročilý i komerční pěstitel. Všechny mají jedno společné, ať už budete pěstovat v půdních a kokosových substrátech, keramzitu, rockwoolu nebo úplně bez substrátu, kořeny budou vždy skvěle růst.

Kompaktní systémy lze umístit do pěstebních stanů, ale i na terasy, dvorky nebo zahrady. Docela snadno se přenáší, hodí se i pro outdoor pěstování nejrůznějších typů rostlin. Výhodou jsou integrované zásobníky, napojení na externí nádrže na vodu je možné.

NFT hydroponie, dokonalý originál pro úspěšné pěstitele

Pěstební metoda NFT (nutrient film technique) je patří mezi prokazatelně nejefektivnější a nejčistší pěstební metody na světě. Zkušení zahradníci s nimi mohou být až 4x úspěšnější než při pěstování v květináči a půdních substrátech. Kořeny v systémech Nutriculture NFT Gro Tank mají neustálý přístup k pomalu cirkulujícímu živnému roztoku a berou si vodu, živiny i kyslík, vždy když to potřebují.

Pro pěstování v NFT budete potřebovat pár Grodan kostek a netkanou textilii.

Nutriculture, kompletní hydroponické a aeroponické systémy

Drip Wilma a Flo Gro, kapková závlaha s časovačem pro přesně pravidelné hnojení

Nutriculture Wilma je hydroponický systém, se kterým můžete nejvíc experimentovat. V hranatých květináčích zalévaných časovanou kapkovou závlahou totiž můžete pěstovat v zemině, kokosu nebo keramzitu. Oproti univerzálnímu dripu Wilma, je Flo Gro určený pro jednu až dvě vzrostlé nebo mateřské rostliny pěstované v keramzitu. Kapková závlaha ve tvaru prstence kořeny zavlažuje rovnoměrně a po celém obvodu kořenového balu.

Oba hydroponické systémy Wilma a Flo Gro jsou navíc vybaveny časovačem a recirkulačním čerpadlem. To umožňuje nastavit pravidelné zalévání na několik dní dopředu.

Královská aeroponie, pěstování bez substrátu

Efektivnější a zdravější než NFT je snad jen aeroponický systém Amazon a řízkovnice X-Stream. Amazon zajistí optimální rozvoj kořenů pro max. 32 dospělých rostlin, řízkovnice až pro 120 sazenic nebo řízků. X-Stream je navíc úplně bez substrátu!

Mladým bylinkám můžete dopřát vynikající podmínky k růstu také v mini propagátorech X-Stream Basic, Heat a Variable Heat s maximální kapacitou 150 a 450 rockwool kostek. Zajistěte jim také kvalitní sadbovací média a živiny.

EBB & Flood, Octogrow, Quadgrow a plastové skleníčky

V nabídce Nutriculture vás může dále oslovit náplavová vana s čerpadlem a nádrží EBB & Flood, která umožňuje pěstovat bylinky v květináčích i na volno, v zemině, kokosu a keramzitu. Pasivní knotová závlaha Octogrow a Quadgrow funguje bez elektrické energie.

Všechny Nutriculture hydrosystémy (a další zařízení) můžete ovládat po připojení na automatickou řídící jednotku NIDO One s pomocí smart aplikace.

Podobně kvalitní nabídku najdete u hydro/aero systémů Terra Aquatica.

Potřebujete vědět, Jak vybrat správný hydroponický systém? Nebo Co a čím měřit?

Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení