Na trhu pěstitelských potřeb najdete spoustu více či méně zdařilých napodobenin, ale originál je jen jeden. Společnost Nutriculture se indoor a outdoor pěstování bylinek věnuje už od roku 1976. A i dnes patří jejich hydroponické systémy mezi nejlepší na pěstování bylinek, jednoletých rostlin, různých druhů zeleniny nebo keřů včetně rajčat a chilli papriček.

Je to v kořenech!

Nabídka více jak padesáti hydroponických a aeroponických systémů Nutriculture je přesně nadimenzovaná tak, aby si z ní vybral začínající, pokročilý i komerční pěstitel. Všechny mají jedno společné, ať už budete pěstovat v půdních a kokosových substrátech, keramzitu, rockwoolu nebo úplně bez substrátu, kořeny budou vždy skvěle růst.

Samozřejmostí je možnost systémy umístit do pěstebních stanů, ale i na terasy, dvorky nebo zahrady.

NFT hydroponie, dokonalý originál pro úspěšné pěstitele

Pěstební metoda NFT (nutrient film technique) je patří mezi prokazatelně nejefektivnější a nejčistší pěstební metody na světě. Zkušení zahradníci jsou s nimi až 4x úspěšnější než při pěstování v květináči a půdních substrátech. Kořeny v systémech Nutriculture NFT Gro Tank mají neustálý přístup k pomalu cirkulujícímu živnému roztoku a berou si vodu, živiny i kyslík, vždy když to potřebují.

Pro pěstování v NFT budete potřebovat pár Grodan kostek a netkanou textilii.

Nutriculture, kompletní hydroponické a aeroponické systémy

Drip Wilma a Flo Gro, kapková závlaha s časovačem pro přesně pravidelné hnojení

Nutriculture Wilma je hydroponický systém, se kterým můžete nejvíc experimentovat. V hranatých květináčích zalévaných časovanou kapkovou závlahou totiž můžete pěstovat v zemině, kokosu nebo keramzitu. Oproti univerzálnímu dripu Wilma, je Flo Gro určený pro jednu až dvě vzrostlé nebo mateřské rostliny pěstované v keramzitu. Kapková závlaha ve tvaru prstence kořeny zavlažuje rovnoměrně a po celém obvodu kořenového balu.

Oba hydroponické systémy Wilma a Flo Gro jsou navíc vybaveny časovačem a recirkulačním čerpadlem. To umožňuje nastavit pravidelné zalévání na několik dní dopředu.

Královská aeroponie, pěstování bez substrátu

Efektivnější a zdravější než NFT je snad jen aeroponický systém Amazon a řízkovnice X-Stream. Amazon zajistí optimální rozvoj kořenů pro max. 32 dospělých rostlin, řízkovnice až pro 120 sazenic nebo řízků. X-Stream je navíc úplně bez substrátu!

Mladým bylinkám můžete dopřát vynikající podmínky k růstu také v mini propagátorech X-Stream Basic, Heat a Variable Heat s maximální kapacitou 150 a 450 rockwool kostek.

EBB & Flood, Octogrow, Quadgrow a plastové skleníčky

V nabídce Nutriculture vás může dále oslovit náplavová vana EBB & Flood, která umožňuje pěstovat bylinky v květináčích i na volno, v zemině, kokosu a keramzitu. Pasivní knotová hydroponie Octogrow a Quadgrow funguje bez elektrické energie.

Doporučit můžeme také flexibilní podmisky.

Potřebujete vědět, Jak vybrat správný hydroponický systém? Nebo Co a čím měřit?