Grodan patří mezi přední evropské výrobce rockwoolových kostek. Toto inertní médium je určeno pro hydroponické pěstování bylinek i zemědělských plodin. Kultivace rostlin v Grodan kostkách slibuje velkou úsporu vody, zdravé kořenové prostředí a nadprůměrné sklizně.

Grodan je rockwoolové médium na hydroponické pěstováníHydroponie a Grodan rockwool

Rockwool, minerální vata, je inertní pěstební substrát, který neobsahuje žádné živiny a umožňuje maximální kontrolu nad hnojením. Rockwool kostky jsou optimálně vzdušné a skvěle hospodaří s vodou. Další předností je, že nepodporují vznik nemocí, plísní nebo hniloby na kořenech nebo v jejich okolí. Vlastnosti je předurčují pro efektivní pěstování, například s NFT hydroponií nebo jinou automatickou závlahou.

Grodan kostky poskytnou velmi kvalitní podmínky pro rozvoj silného, zdravého a výkonného kořenového systému. Malé varianty se využívají také pro rozmnožování rostlin pomocí řízků a klonů. Pro pěstování mladých rostlin se budou hodit i speciální média a živiny nebo mini skleníčky.

V naší nabídce najdete všechny potřebné velikosti pro úspěšné hydroponické pěstování bylinek, miniaturní Gro kostičky i menší, střední a velké kostky (s dírou i bez díry), rohože nebo sadbovače a jiné pomůcky pro jarní výsadbu.

Novinkou roku 2021 je Grodan Cress Plate, speciální pěstební médium na pěstování micro greens. Najdete je i v microgreens kompletech.

Výrobky jsou vyráběny s maximálním ohledem na životní prostředí.

Testování a recenze na Grodan kostky

Rockwool Grodan jsme porovnávali s podobnými produkty jiných značek, přečtěte si o tom v Testu sadbovacích médií.

Alternativou Grodan jsou sadbovací a pěstební kostky Agra-Wool.

Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení