Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Najdete zde kompaktní systémy pro začínající i pokročilé pěstitele. Některé jsou určené pouze pro pěstování bez substrátu, jiné jsou univerzální a vy si můžete vyzkoušet, který pěstební styl vám nejvíc vyhovuje. Hydroponie je nadstandardně účinná metoda kultivace rostlin v živném roztoku a bez půdních substrátů. Jako pěstební médium se nejčastěji používá inertní keramzit nebo kostky z rockwoolu. Pokud chcete být maximálně úspěšní, přečtěte si knihu Hydroponie pro každého! Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Výhody hydroponie a proč pěstovat hydroponicky

Zde najdete vše pro hydroponii - kompaktní i flexibilní hydrosystémy různých rozměrů, vlastností i kapacity. Většina z nich je vybavena vlastním zabudovaným nebo externím zásobníkem, která obvykle zvládne zalévat bylinky po několik dní. To oceníte třeba při letních dovolených. Navíc, pro zvýšení kapacity můžete využít větší nádrže na vodu.

Nejdokonalejší zdroj informací, knihu Hydroponie pro každého, v české i anglické verzi, najdete v kategorii Literatura. V nabídce najdete i hydrokošíky.

Proč si vybrat hydroponii?

  • vyšší výnosy a o dost efektivnější spotřeba hnojiv a vody než při pěstování v zemině
  • automatický provoz zajistí dokonalé živení po celý pěstební cyklus
  • v bezsubstrátové hydroponii jsou kořeny i rostliny zdravější, riziko výskytu škůdců a chorob je menší
  • vyšší pořizovací náklady jsou kompenzovány vysokou odolností a dlouhou životností materiálu
  • vhodné pro outdoor i indoor pěstování bylinek, keřů s plody a jiných rostlin
  • nejdříve můžete vyzkoušet hydroponický komplet pro 1 rostlinu se sadou hnojiv a keramzitem

Nezapomeňte na měření EC a pH

Největší výzvou hydroponie je udržení správného EC živného roztoku, především v recirkulačních systémech. Optimální hodnota elektrické vodivosti se může změnit například v důsledku vyšší spotřeby živin nebo vody. Také je třeba kontrolovat i pH živného roztoku. Pokud se obě hodnoty dostanou mimo optimální rozsah, může to fatálně poškodit rostliny. Na přesné měření se používají pH a EC metry.

Výhodou inertních substrátů je, že neabsorbují, ani neuvolňují žádné živiny. To znamená, že neovlivní EC roztoku. Grodan i keramzit ale mírně zvyšují pH. Důležitým aspektem je správná teplota živného roztoku. Pro pěstování v hydroponických systémech bez substrátu doporučujeme používat speciální hnojiva na hydroponii, většinou pojmenovaná Hydro A+B nebo Aqua. Potřebujete ještě poradit, jak vybrat hydroponický systém?

Pomocí chytré řídící jednotky na pěstování NIDO One můžete perfektně kontrolovat výživu i další pěstební procesy. Určitě budete potřebovat hydroponické hnojivo.

Jak se liší základní hydroponické techniky?

Kapková hydroponie

Drip, kapénkové/kapkové systémy, fungují s pomocí zabudovaného časovače a čerpadla. Zálivka dodávaná v kapkách přináší do substrátu vláhu a živiny, navíc tak okysličuje kořeny. Předností systémů Wilma od Nutriculture je univerzálnost - bylinky v nich můžete pěstovat hydroponicky, v kokosu nebo zemině.

Velmi oblíbené jsou také Flo Gro nebo CultiMate (WaterFarm/AquaFarm) od Terra Aquatica nebo některé pěstební systémy Platinium.

Hydro s Nutrient Film Technique

Při pěstování s NFT ušetříte za pěstební médium. Místo několika litrů zeminového substrátu potřebujete jen Agra-wool nebo Grodan rockwool kostky. Skvělé výsledky jsme zaznamenali i u kokosových pyramid od Eazy Plug. Ikonický a nesmírně efektivní NFT Grotank s recirkulačním čerpadlem je znám výjimečnými výsledky i skvělými referencemi od urban growerů z celého světa.

Při pomalém pohybu živného roztoku kolem kořínků si rostlina odebírá tolik vody a živin, kolik právě potřebuje. Kořeny mají neustálý přístup ke kyslíku a současně jsou skryty před světlem, a to je chrání před hnilobou. 

Ebb&Flow/Grow

Výhodou těchto funkčních zavlažovacích systémů je univerzální použití pro všechny substráty a možnost pěstovat s nebo bez květináčů.

V naší nabídce najdete také deep water culture nebo aeroponické systémy. Ve videogalerii si můžete prohlédnout hydroponická řešení od nejpopulárnějších značek na trhu.

Rádi vám poradíme, co je třeba koupit pro sestavení vlastního DIY bubbleru!


Přehled hydroponických pěstebních systémů

Přehled hydroponických pěstebních systémů

Zvažujete nákup nového hydroponického pěstebního systému a nevyznáte se v nepřeberných možnostech? Nezoufejte! V následujících řádcích představíme nejpoužívanější způsoby ...


Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...


Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení