Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
Systémy pro začínající i pokročilé pěstitele. Hydroponie je nadstandardně účinná metoda pěstování rostlin v živném roztoku a bez půdních substrátů. Jako pěstební médium se nejčastěji používá inertní keramzit nebo kostky z rockwoolu. Více informací

MyPot Garden Tower 2

MyPot Garden Tower 2
Skladem
9 652 Kč 9 950 Kč
Automatická vertikální zahrádka MyPot Garden Tower se perfektně hodí na balkóny a terasy, ale i zahrady nebo vnitřní prostory. Snadné celoroční pěstování…

Výhody hydroponie a proč pěstovat hydroponicky doma i venku

Zde najdete vše pro hydroponii - kompaktní i flexibilní hydrosystémy různých rozměrů, vlastností i kapacity. Většina z nich je vybavena vlastní nádrží, která obvykle zvládne zalévat bylinky po několik dní. To oceníte třeba při letních dovolených. Navíc, pro zvýšení kapacity můžete využít externí nádrže na vodu.

Proč si vybrat hydroponii?

  • vyšší výnosy a o dost efektivnější spotřeba hnojiv a vody než při pěstování v zemině
  • automatický provoz zajistí dokonalé živení po celý pěstební cyklus
  • v bezsubstrátové hydroponii jsou kořeny i rostliny zdravější, riziko výskytu škůdců a chorob je menší
  • vyšší pořizovací náklady jsou kompenzovány vysokou odolností a dlouhou životností materiálu
  • vhodné pro outdoor i indoor pěstování bylinek, keřů s plody a jiných rostlin
  • nejdříve můžete vyzkoušet hydroponický komplet pro 1 rostlinu se sadou hnojiv a keramzitem

Pozor na správné EC a pH hodnoty!

Největší výzvou hydroponie je udržení správného EC živného roztoku, především v recirkulačních systémech. Optimální hodnota elektrické vodivosti se může změnit například v důsledku vyšší spotřeby živin nebo vody. Podobně je vhodné kontrolovat i pH živného roztoku. Pokud se obě hodnoty dostanou do mimo optimální rozsah, může to fatálně poškodit rostliny. Na přesné měření se používají pH a EC metry. Výhodou inertních substrátů je, že EC ani pH neovlivňují.

Pro pěstování v hydroponických systémech bez substrátu doporučujeme používat speciální hnojiva na hydroponii, většinou pojmenovaná Hydro A+B nebo Aqua. Potřebujete ještě poradit, jak vybrat hydroponický systém?

Jak se liší základní typy systémů?

Kapková hydroponie

Drip, kapénková/kapkové systémy, fungují s pomocí časovače a čerpadla. Zálivka dodávaná v kapkách přináší do substrátu vláhu a živiny, navíc tak okysličuje kořeny. Předností systémů Wilma od Nutriculture je univerzálnost - bylinky v nich můžete pěstovat hydroponicky, v kokosu nebo zemině. Velmi oblíbené jsou také Flo Gro, WaterFarm nebo AquaFarm od Terra Aquatica nebo některé pěstební systémy Platinium.

Hydroponie Nutrient Film Technique

Při hydroponii s technologií NFT ušetříte za pěstební médium. Místo několika litrů zeminového substrátu potřebujete jen Grodan rockwool kostky. Ikonický a nesmírně efektivní NFT Grotank s recirkulačním čerpadlem se pyšní výjimečnými výsledky i skvělými referencemi od urban growerů z celého světa.

Při pomalém pohybu živného roztoku kolem kořínků si rostlina odebírá tolik vody a živin, kolik právě potřebuje. Kořeny mají neustálý přístup ke kyslíku a současně jsou skryty před světlem, a to je chrání před hnilobou. 

Ebb&Flow/Grow

Výhodou těchto funkčních zavlažovacích systémů je univerzální použití pro všechny substráty a možnost pěstovat s nebo bez květináčů.

Multifunkčním řešením můžou být pěstební systémy G-Tools. V naší nabídce najdete také deep water culture nebo aeroponické systémy. Ve videogalerii si můžete prohlédnout hydroponická řešení od nejpopulárnějších značek na trhu.

Efektivní a hospodárná hydroponie, pěstování bez půdního substrátu.

Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...


Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...