Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
Hydroponie je pěstování rostlin v živném roztoku bez půdních substrátů. Jako pěstební médium se nejčastěji používá inertní keramzit nebo kostky z rockwoolu. Jako hydroponický systém ale často označujeme i automatické zavlažovací zařízení, které je vhodné i pro zeminu nebo kokos. Více informací

MyPot Garden Tower 2

MyPot Garden Tower 2
Skladem
8 955 Kč 9 950 Kč
Automatická vertikální zahrádka MyPot Garden Tower se perfektně hodí na balkóny a terasy, ale i zahrady nebo vnitřní prostory. Snadné celoroční pěstování…

Výhody hydroponie a proč pěstovat hydroponicky doma i venku

V naší nabídce najdete hydrosystémy různých rozměrů, vlastností i kapacity. Většina z nich je vybavena vlastní nádrží, která obvykle zvládne zalévat bylinky po několik dní. Pro zvýšení kapacity se používají externí nádrže.

  • o dost efektivnější spotřeba hnojiv a vody než při pěstování v zemině
  • automatické fungování hydroponického systému zajistí dokonalé živení po celý pěstební cyklus
  • v bezsubstrátové hydroponii jsou kořeny i rostliny zdravější
  • vyšší pořizovací náklady jsou kompenzovány vysokou odolností a dlouhou životností
  • vhodné pro outdoor i indoor pěstování bylinek, keřů s plody a jiných rostlin
  • hydroponie zajistí plodnější sklizně a větší úrodu než pěstování v půdních substrátech

Pozor na správné EC a pH hodnoty!

Největší výzvou hydroponie je udržení správného EC živného roztoku, především v recirkulačních systémech. Optimální hodnota elektrické vodivosti se může změnit v důsledku vyšší spotřeby živin nebo vody. Podobně je vhodné kontrolovat i pH živného roztoku. Pokud se obě hodnoty dostanou do mimo optimální rozsah, může to fatálně poškodit rostliny. Na přesné měření se používají pH a EC metry. Výhodou inertních substrátů je, že EC ani pH neovlivňují.

Pro pěstování v hydroponických systémech bez substrátu doporučujeme používat speciální hydroponická hnojiva, většinou pojmenovaná Hydro nebo Aqua. Potřebujete ještě poradit, jak vybrat hydroponický systém?

Hydroponie je vhodná pro indoor i outdoor pěstování

Kapková hydroponie

Drip, kapénková závlaha, funguje s pomocí časovače a čerpadla. Zálivka dodávaná v kapkách přináší do substrátu vláhu a živiny, navíc tak okysličuje kořeny. Drip systémy jsou vhodné pro pěstování bylinek v jakémkoliv substrátu. Doporučujeme Nutriculture Wilma nebo Flo Gro.

Recirkulační hydroponie Nutrient Film Technique

Technologie NFT je založena na pomalém pohybu živného roztoku kolem kořínků, které si z něj berou vodu a živiny. Místo pytle substrátu potřebujete jen Grodan kostky. Doporučujeme NFT Grotank.

Náplavové vany Ebb&Flow nebo Ebb&Grow

Patří mezi nejjednodušší zavlažovací systémy. Výhodou je univerzální použití pro všechny substráty. Doporučujeme GHE Ebb&Grow a Nutriculture Ebb&Flow.

Vertikální hydroponie

Vertikální, nebo také nástěnná, hydroponie umožňuje pěstovat velké množství drobných bylinek na stejném principu jako horizontální. Jen světlo na ně nesvítí zezhora, ale ze strany. Doporučujeme hydroponické systémy Vakplast.

Hydroponie, pěstování bez půdního substrátu.

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...