Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
V našem sortimentu najdete kromě standardních plastových květináčů v různých velikostech také inovované textilní květináče. Kořeny v nich vytváří mnohem bohatší kořenový systém, květiny mohou efektivněji přijímat vodu i živiny a odvděčí se bohatou úrodou. Více informací

Univerzálně využitelné plastové a textilní květináče pro outdoor i indoor

Jak textilní, tak plastové květináče jsou univerzální a jsou vhodné pro indoor i outdoor pěstování bylinek v jakémkoliv substrátu. Textilní květináče jsou dražší, ale pěstitelům kromě mnoha výhod přinesou i lepší ekologický pocit. Jsou totiž vyrobeny z recyklovaných materiálů a po zakopání do země se rozloží.

Všechny květináče jsou stabilní a snadno se přenáší. To oceníte hlavně tehdy, když rostliny potřebujete často přemisťovat. Hlavní výhodou klasických plastových květináčů je nízká cena. Jejich nevýhodou může být černá barva květníků. Na přímém slunci se rychleji zahřeje, vysoká teplota ohrožuje kořenový bal. Z černého plastu je vyroben i pěstební truhlík Libra.

Pro bio pěstování nejvhodnější textilní květináče jsou ekologicky rozložitelné a přenáší se díky popruhům ještě lépe. K tomu podporují intenzivní rozvoj kořenů, komplexní růst rostlin a skvělou úrodu. A nezahřejí se tak rychle jako levné plastové květináče.

Potřebujete poradit jak vybrat květináč nebo hydroponický systém? Věděli jste, že v textilních květináčích můžete pěstovat brambory indoor jako v pytli?

Podmisky chrání před vytopením

Podmisky chrání před vytopením a pomáhají s odvodněním květináčů. V nabídce najdete jak malé podmisky pro samostatné květináče, tak velké verze pro hydroponické systémy nebo několik květináčů najednou.

Květináče plastové i textilní


5 tipů pro outdoor pěstování

5 tipů pro outdoor pěstování

Úspěšné outdoor pěstování závisí na mnoha faktorech. Překážek a výzev je zde určitě více než při indoor pěstování. Ale taky je to mnohem větší zábava!

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...