Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
V našem sortimentu najdete kromě standardních plastových květináčů v různých velikostech také inovované textilní květináče Gronest nebo Root Pouch. Kořeny v nich vytváří mnohem bohatší kořenový systém, květiny mohou efektivněji přijímat vodu i živiny a odvděčí se bohatou úrodou. Na výběr máte mezi černými i bílými plastovými květníky. Všechny plastové květináče můžete zakoupit samostatně nebo ve zvýhodněných setech po 100 kusech. Nezapomeňte na podmisky! Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Květináče na outdoor i indoor pěstování

Jak textilní, tak plastové květináče jsou univerzální a jsou vhodné pro indoor i outdoor pěstování bylinek v jakémkoliv substrátu. Textilní jsou dražší, ale pěstitelům kromě mnoha pěstitelských výhod přinesou i lepší pocit z menšího zatěžování planety. Jsou totiž vyrobeny z recyklovaných materiálů, jejich doprava je méně nákladná než u plastových a některé se dokonce po zakopání do země rozloží.

Tento typ pěstební nádoby je stabilní a snadno se přenáší. To oceníte hlavně tehdy, když rostliny potřebujete často přemisťovat. Hlavní výhodou klasických plastových květníků je nízká cena. Jejich nevýhodou může být černá barva. Na přímém slunci se rychleji zahřeje, vysoká teplota ohrožuje kořenový bal. Z černého plastu je vyroben i pěstební truhlík Libra.

Proto jsou vhodnější textilní květináče, které jsou ekologicky rozložitelné a přenáší se díky popruhům ještě lépe. K tomu podporují intenzivní rozvoj kořenů, komplexní růst rostlin a skvělou úrodu. A nezahřejí se tak rychle jako levné plastové květináče v černé barvě.

Najdete u nás také velké květináče na stromky.

Řešením mohou být i bílé květináče. nebo pěstební nádoby Plastia. V naší nabídce najdete také hydroponický košík o průměru 5, 8 nebo 15 cm.

Potřebujete poradit jak vybrat květináč nebo hydroponický systém? Věděli jste, že v textilních variantách můžete pěstovat brambory indoor jako v pytli?

Misky pod květináče chrání před vytopením

Podmiskybílý chrání před vytopením a pomáhají s odvodněním květináčů. V nabídce najdete jak malé podmisky pro samostatné květináče, tak velké verze pro hydroponické systémy nebo několik květníků najednou. Samostatnou kategorií jsou speciální misky na microgreens.


Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...


5 tipů pro outdoor pěstování

5 tipů pro outdoor pěstování

Úspěšné outdoor pěstování závisí na mnoha faktorech. Překážek a výzev je zde určitě více než při indoor pěstování. Ale taky je to mnohem větší zábava!


Indoor pěstování brambor a batátů doma

Indoor pěstování brambor a batátů doma

Na pěstování brambor nebo batátů ve městě si může troufnout skoro každý. Potřebujete jen velkou nádobu, substrát, sadbovací brambory, trošku hnojiv, vodu, světlo a teplo.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení