Rádce, základní rady a tipy pro začínající pěstitele

Jaký pěstební box si mám na indoor pěstování vybrat? Které světlo bude pro mé bylinky nejlepší? Opravdu je nutné kupovat filtr a ventilátor? Mám dát přednost květináčům nebo hydroponickým systémům? V Rádci najdete odpovědi na ty nejzákladnější otázky.

Jak vybrat grow box

Pěstební box, nebo také grow box je základem celého indoor pěstování. Myslíme tím samotný pěstební stan, do kterého se instalují další zařízení potřebná pro pěstování rostlin pod umělým osvětlením. Jak vybrat ten pravý grow box pro vaše pěstování?

Jak vybrat světlo pro indoor pěstování

Osvětlení je při indoor pěstování asi nejdůležitější faktor. Jestli se chcete radovat z bohaté úrody, věnujte výběru světla zvýšenou pozornost. Jaký typ světla vybrat, kolik světla rostliny potřebují, je to jen o výkonu?

Jak vybrat vzduchotechniku do growboxu

Udržet správné klima v pěstebním boxu je zásadní, pokud se chcete radovat z dobré úrody. Rostliny mají specifické nároky na teplotu, vlhkost a čerstvý vzduch nebo CO2. Potřeby bylinek se liší i v závislosti na fázi pěstebního cyklu.

Regulace elektroniky pro indoor pěstování

Při indoor pěstování se používá několik zařízení, které je potřeba pravidelně spouštět, nebo regulovat jejich výkon podle podmínek v growboxu. Pojďte se seznámit s možnostmi automatizace a regulace důležitých elektronických zařízení.

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají technologie z vesmírných stanic. Kterou metodu vybrat, a co to obnáší?

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkosti prostředí a dalších důležitých parametrů.

Substráty a hnojiva – co byste o nich měli vědět

Na úvod si dáme trochu teorie, která vám pomůže pochopit, jak rostliny přijímají živiny a pak si představíme nejpoužívanější typy substrátů a hnojiv i doplňků. Základní a naprosto nezbytné makroživiny jsou dusík, fosfor a draslík.

Jak sestavit pěstební systém

1
Pěstební box
2
Osvětlení
3
Vzduchotechnika
4
Regulace
5
Pěstební systém
6
Měření
7
Substráty a hnojiva