Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Vyberte si komplet osvětlení na indoor pěstování a výrazně ušetříte. Nelámejte si hlavu nad tím, co jde, nebo nejde spolu dohromady. Tyhle kombinace budou zaručeně fungovat a pomohou vám k bohaté úrodě. Komplety osvětlení, předřadníků a stínidel jsou sestavené pro dokonalou kompatibilitu. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Akce -40 % Tip Doprava ZDARMA

Adjust-A-Wings CMH 315W KIT

Skladem
2 599 Kč 9 899 Kč
Moderní kit Adjust-A-Wings CMH 315W obsahuje regulovatelný předřadník, malé stínidlo Defender Small, pro fázi růstu vhodnější výbojku 4200 K a kompletní…

Výhodné komplety osvětlení s 20% slevou

Stan i vzduchotechniku už máte a potřebujete jen kompletní lampu na bylinky? Komplety osvětlení na indoor pěstování zahrnují bezpečný předřadník, spolehlivou výbojku a kompletní stínidlo s objímkou a kabelem.

V sestavách najdete pouze vysokofrekvenční elektronické předřadníky špičkové kvality. Elektromagnetické předřadníky už neprodáváme. Set dále zahrnuje prověřené HID výbojky od Osram, Philips, Lumatek nebo LUMii a kvalitní stínidla s minimální odrazivostí cca 90 %.

Není třeba ani přikupovat kabeláž nebo spojovací materiál. Extra výkonné komplety s dvojitým osvětlením obsahují HPS i MH výbojku.

Všechny sety jsou cenově zvýhodněné, ušetříte 20 %, než kdybyste kupovali jednotlivé součásti zvlášť.

Základní typy osvětlení

 • Vysokotlaké sodíkové HPS výbojky jsou díky převažujícímu červenému a žlutému spektru vhodné pro fázi květu, ale často se využívají pro celý pěstební cyklus. Teplota chromatičnosti se pohybuje kolem 2000-2500 K.
 • Metalhalidové MH výbojky s posíleným modrým a bílým světlem se používají hlavně ve fázi růstu. Teplota chromatičnosti se pohybuje kolem 4000-6400 K.
 • Double Ended s dvojitou paticí jsou vylepšenou a efektivnější verzí HPS výbojek. Garantují nejlepší světelné parametry a maximální účinnost.
 • CMH, CDM, LEC nabízí velmi slušné osvětlení s menší výhřevností a náklady na spotřebu energie pro období růstu i květu. Výhodou je vynikající účinnost.
 • LED svítidla na pěstování jsou kompaktní a připravené k okamžitému použití. Díky širokému světelnému spektru a přepínatelným diodám se hodí pro celý pěstební cyklus.
 • Zářivky TCL a úsporky CFL s nízkým výkonem, spotřebou i výhřevností se používají při dosvěcování nebo při pěstování sazenic.

Které světelné parametry brát v úvahu a proč?

 • Fotonový tok PPF ukazuje pomocí jednotek µmol/s intenzitu světla v pro rostliny nejvhodnějším spektru. Čím vyšší číslo, tím úspěšnější fotosyntéza.
 • Teplota chromatičnosti v Kelvinech představuje barvu světla. U výbojek znázorňuje převažující světelné spektrum a vhodnost pro květové nebo růstové období. Výbojky s cca 2000 K jsou určeny pro květovou fázi, výbojky s 4000 K a výše pro růstovou fázi.
 • Spotřeba či příkon ve W a účinnost v lm/W vám napoví při výpočtu nákladů na energii a hodnocení celkové efektivity pěstitelského projektu.
 • Světelný tok měřený v lumenech, resp. luxech je pro potřeby rostlin zanedbatelný. Představuje množství světla, které dopadá na určitou plochu.
 • Další informace najdete v článku Jak vybrat světlo pro indoor pěstování.

Z kompletních setů si snadno vybere každý

Jednotlivé řady Expert, PRO, Medium a Basic se liší skladbou a úrovní použitých komponentů.

 • Řada Basic je vhodná pro pěstitele s nízkým rozpočtem.
 • Medium nabízí slušné parametry za bezkonkurenční cenu.
 • Prémiové řady PRO a Expert uspokojí i ty nejnáročnější a nejzkušenější pěstitele.

Efektivní HPS volba? Complete Fixture!

Moderním a čím dál oblíbenější variantou za tradičně skládané lampy jsou Complete Fixture. Předřadník je napevno spojen se stínidlem a paticí s objímkou pro výbojku. Instalace pěstebního osvětlení nebyla nikdy snadnější a rychlejší. V nabídce najdete hlavně DE Complete Fixture pro Double Ended nebo CMH výbojky od značek GENT, Gavita, Papillon, Lumatek nebo LUMii.

Potřebujete k osvětlení i grow box? Tak si rovnou prohlédněte cenově zvýhodněné pěstební komplety!

Kalkulačka spotřeby

Pro měření spotřeby se hodí elektroměr - zásuvkový měřič spotřeby s pamětí PM5.

K výpočtu použijte naši kalkulačku spotřeby.


Světelné spektrum a fotosyntéza

Světelné spektrum a fotosyntéza

Kontext a vysvětlení některých základních principů, které mají praktický význam při indoor kultivaci rostlin s použitím umělého osvětlení. Odlišnosti ve světelném spektru ...


Jak vybrat světlo pro indoor pěstování

Jak vybrat světlo pro indoor pěstování

Osvětlení je při indoor pěstování asi nejdůležitější faktor. Jestli se chcete radovat z bohaté úrody, věnujte výběru světla zvýšenou pozornost. Jaký typ světla vybrat, ko ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení