Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
Vyberte tu správnou výbojku pro váš pěstební box: Pro fázi růstu zvolte metal halidové výbojky, CFL výbojky, nebo zářivky s vyšším poměrem modrého spektra. Pro bohatý květ nasaďte HPS květové výbojky a speciální CFL. Elegantní řešení jsou tzv. dual spektrum výbojky vhodné pro celý pěstební cyklus. Více informací

Nabízíme nejspolehlivější a nejznámější výbojky na indoor pěstování

Výbojky si můžete roztřídit ve filtraci podle značky, wattáže, typu světla a nejvhodnější fáze pěstebního cyklu. Výbojky potřebují pro spuštění předřadník. Kvalitnější odraz světla zajistí stínidla. Pro digitální předřadníky s regulací doporučujeme stmívatelné výbojky. Pro kvalitní a rovnoměrný odraz světla bude potřebovat stínidlo.

V nabídce najdete kvalitní výbojky Lumatek, Philips, Osram, Sunmaster, GIB Lighting, LUMii a dalších známých značek. Většina z nich byla vyvinuta speciálně pro zemědělské využití a indoor pěstování bylinek.

Základní pravidlo pro osvětlení bylinek říká, že

Jaké typy výbojek jsou pro indoor pěstování nejvhodnější?

  • HPS výbojky - převažuje červené a žluté spektrum, proto jsou vhodné pro období květu, ale často se využívají pro celý pěstební cyklus. Teplota chromatičnosti se pohybuje kolem 2000-2500 K.
  • MH výbojky - předurčeny pro období růstu vynikají většinou posíleným modrým a bílým světlem. Teplota chromatičnosti se pohybuje kolem 4000-6400 K.
  • Double Ended výbojky - vylepšené HPS výbojky jsou určeny pro speciální objímku s dvojitou paticí a chlubí se nejlepšími světelnými parametry s maximální účinností a nadstandardní úrodou.
  • CMH, CDM, LEC výbojky - účinné výbojky moderního střihu produkují málo tepla a mají nižší nároky na spotřebu energie. Máme variantu na růst i celý pěstební cyklus.

Alternativou pro HID lampy jsou také úsporné CFL výbojky, LED světla nebo TCL zářivky.

Kterých světelných parametrů si všímat?

  • Fotosynteticky aktivní radiace PAR pomocí jednotek µmol/s ukazuje intenzitu světla v pro rostliny nejvhodnějším spektru. Čím vyšší číslo, tím úspěšnější fotosyntéza, tím větší úroda.
  • Teplota chromatičnosti v Kelvinech představuje barvu světla. U výbojek znázorňuje převažující světelné spektrum a vhodnost pro květové nebo růstové období. Výbojky s cca 2000 K jsou určeny pro květovou fázi, výbojky s 4000 K a výše pro růstovou fázi.
  • Spotřeba či příkon ve W a účinnost v lm/W vám napoví při výpočtu nákladů na energii a hodnocení celkové efektivity pěstitelského projektu.
  • Světelný tok měřený v lumenech, resp. luxech je pro potřeby rostlin zanedbatelný. Představuje množství světla, které dopadá na určitou plochu, ale nevypovídá nic o jeho kvalitě.

Nechcete ztrácet čas výběrem všech komponent pro osvětlení bylinek?

Ušetřete čas i peníze a pořiďte si cenově zvýhodněný set osvětlení nebo rovnou pěstební komplet!

Potřebujete poradit, Jak vybrat světlo pro indoor pěstování?

Výbojky HPS, MH, CMH, Double Ended na indoor pěstování

Jak vybrat světlo pro indoor pěstování

Jak vybrat světlo pro indoor pěstování

Osvětlení je při indoor pěstování asi nejdůležitější faktor. Jestli se chcete radovat z bohaté úrody, věnujte výběru světla zvýšenou pozornost. Jaký typ světla vybrat, ko ...