Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 18:00)
Vyberte tu správnou výbojku pro váš pěstební box: Pro fázi růstu zvolte metal halidové výbojky, CFL výbojky, nebo zářivky s vyšším poměrem modrého spektra. Pro bohatý květ nasaďte HPS květové výbojky a speciální CFL. Elegantní řešení jsou tzv. dual spektrum výbojky vhodné pro celý pěstební cyklus. Více informací

Nabízíme nejspolehlivější a nejznámější výbojky na indoor pěstování

Výbojky si můžete roztřídit ve filtraci podle značky, wattáže, typu světla a nejvhodnější fáze pěstebního cyklu. Výbojky potřebují pro spuštění předřadník. Kvalitnější odraz světla zajistí stínidla. Pro digitální předřadníky s regulací doporučujeme stmívatelné výbojky. Pro kvalitní a rovnoměrný odraz světla bude potřebovat stínidlo.

V nabídce najdete kvalitní výbojky Lumatek, Philips, Osram, Sunmaster, GIB Lighting, LUMii a dalších známých značek. Většina z nich byla vyvinuta speciálně pro zemědělské využití a indoor pěstování bylinek.

Základní pravidlo pro osvětlení bylinek říká, že

Jaké typy výbojek jsou pro indoor pěstování nejvhodnější?

  • HPS výbojky - převažuje červené a žluté spektrum, proto jsou vhodné pro období květu, ale často se využívají pro celý pěstební cyklus. Teplota chromatičnosti se pohybuje kolem 2000-2500 K.
  • MH výbojky - předurčeny pro období růstu vynikají většinou posíleným modrým a bílým světlem. Teplota chromatičnosti se pohybuje kolem 4000-6400 K.
  • Double Ended výbojky - vylepšené HPS výbojky jsou určeny pro speciální objímku s dvojitou paticí a chlubí se nejlepšími světelnými parametry s maximální účinností a nadstandardní úrodou.
  • CMH, CDM, LEC výbojky - účinné výbojky moderního střihu produkují málo tepla a mají nižší nároky na spotřebu energie. Máme variantu na růst i celý pěstební cyklus.

Alternativou pro HID lampy jsou také úsporné CFL výbojky, LED světla nebo TCL zářivky.

Kterých světelných parametrů si všímat?

  • Fotosynteticky aktivní radiace PAR pomocí jednotek µmol/s ukazuje intenzitu světla v pro rostliny nejvhodnějším spektru. Čím vyšší číslo, tím úspěšnější fotosyntéza, tím větší úroda.
  • Teplota chromatičnosti v Kelvinech představuje barvu světla. U výbojek znázorňuje převažující světelné spektrum a vhodnost pro květové nebo růstové období. Výbojky s cca 2000 K jsou určeny pro květovou fázi, výbojky s 4000 K a výše pro růstovou fázi.
  • Spotřeba či příkon ve W a účinnost v lm/W vám napoví při výpočtu nákladů na energii a hodnocení celkové efektivity pěstitelského projektu.
  • Světelný tok měřený v lumenech, resp. luxech je pro potřeby rostlin zanedbatelný. Představuje množství světla, které dopadá na určitou plochu, ale nevypovídá nic o jeho kvalitě.

Nechcete ztrácet čas výběrem všech komponent pro osvětlení bylinek?

Ušetřete čas i peníze a pořiďte si cenově zvýhodněný set osvětlení nebo rovnou pěstební komplet!

Potřebujete poradit, Jak vybrat světlo pro indoor pěstování?

Výbojky HPS, MH, CMH, Double Ended na indoor pěstování