Zajímavá nabídka kontrolních a řídících přístrojů EcoTechnics je určena jak zkušeným, tak začínajícím pěstitelům. Speciální pozornost věnujte sofistikovaným CO2 controllerům a regulátorům. Pokud chcete pěstovat s nadstandardní hustotou světelného toku, je nutné uměle zvýšit hladinu CO2.

Velice spolehlivé služby nabízí jednoduchý dávkovač EcoTechnics CO2 Unis. Tento regulátor je vybaven chytrým mikroprocesorem, který velice usnadňuje dávkování oxidu uhličitého. Stačí si spočítat velikost pěstebního prostoru, nastavit příslušnou možnost na přístroji a o zbytek se postará přístroj sám. Je vhodný pro malé pěstební boxy okolo 1 m2 i větší skleníky do 100 m2.

Monitorujte, kontrolujte a regulujte CO2Přesný monitoring a dokonalá regulace CO2 v pěstebním prostoru

Důmyslnější ovládání a regulaci oxidu uhličitého nabízí EcoTechnics Evolution CO2 Controller Full Kit. Regulátor a monitor v jednom je vybaven infračerveným světelným senzorem a umožňuje přesné nastavení dávkování CO2 v denním i nočním režimu. Lze na něj připojit externí termostaty nebo hygrostaty.

Komplexnější kontrolu mikroklimatu v pěstební místnosti dosáhnete s regulátorem otáček EcoTechnics Fan Speed Controller. Ten zvládá nejen regulaci výkonu odtahového i přítahového ventilátoru, ale i topení nebo CO2 controlleru. V nabídce EcoTechnics dále najdete časovač Precision Interval Time Seconds nebo samotný ventil na CO2 láhve.

Proč se vyplatí zajistit rostlinám dostatek CO2?

Při venkovním pěstování je přístup rostlin k oxidu uhličitému neomezený. V indoor podmínkách může ale snadno dojít k tomu, že se CO2 spotřebuje a bylinkám bude chybět. Oxid uhličitý je nezbytný pro optimální průběh fotosyntézy. Rostliny s deficitem CO2 ve svém okolí jsou slabší, menší a můžou mít různé problémy.

Dostatek CO2 a regulace teploty přispěje k jejich celkovému zdraví, rychlejšímu růstu a dřívějšímu kvetení. Listy budou větší a zelenější. Zintenzivní se přirozená velikost, barva, chuť i vůně květů nebo ovoce. Vyšší příjem oxidu uhličitého zvýší spotřebu vody a živin, bylinky budou potřebovat víc světla.

Oxid uhličitý je těžší než vzduch, proto se bude držet přirozeně u země. Pro správný rozptyl CO2 po celém prostoru doporučujeme využít podlahové nebo cirkulační ventilátory.

Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení