Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Hydroponický systém umožňuje zpravidla automatické fungování a postará se o bylinky nebo zeleninu po většinu času sám. Prohlédněte si osvědčené a spolehlivé pěstební systémy od nejlepších značek. Najdete zde varianty pro 1 i více rostlin. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Jak si vybrat vhodný hydroponický systém?

Ujasněte si vaše možnosti i nároky rostlin a pak si vyberte vhodné vybavení. Doporučené příslušenství k hydroponickému systému najdete v produktových kartách.

Při poruše jedné součástky není zpravidla nutné kupovat nový systém, podívejte se do příslušenství. Při tvorbě vlastních systémů se vám bude hodit hydroponický košík.

Klíčové výhody a rozdíly mezi hlavními typy hydroponických systémů

V Ebb&flow systémech jsou rostliny zasazeny ve vyvýšeném záhonu naplněném pěstebním médiem. Záhon je v pravidelných intervalech po okraj zaplavován živným roztokem, který se vsákne do pěstebního média a přebytek odteče zpět do nádrže nebo odpadu. Intervaly mezi jednotlivými závlahami musí být dostatečně dlouhé, aby pěstební médium částečně proschlo a ke kořenům rostlin se dostal kyslík.

Kapkové závlahové systémy lze používat několika způsoby a jsou ideální pro ty, kteří rádi obměňují metodu pěstování. U těchto systémů je živný roztok čerpán závlahovými trubičkami z nádrže přímo k základně rostliny. Na konci trubiček jsou kapkové koncovky, které umožňují nastavitelný průtok pro dostatečné nasycení pěstebního média. Živný roztok je okysličován přímo v nádrži pomocí vzduchového čerpadla a kamene. 

U NFT hydroponických systémů se okysličený živný roztok čerpá do kanálků, do kterých se vejde různé množství rostlin. Kanálky jsou zavěšeny v mírném náklonu a voda jimi samovolně stéká přes kořeny rostlin zpět do nádrže s roztokem. Na dně kanálků vzniká tenký vodní film živného roztoku, ve kterém jsou kořeny rostlin částečně ponořeny. Díky tomu spodní část kořenů saje výživu i vodu a horní část může svobodně dýchat.

U hydroponického systému DWC jsou kořeny rostlin ponořeny přímo v nádrži s živným roztokem. Kořeny ponořené ve vodě však potřebují kyslík, jinak by se mohly „utopit“. Tomu zabrání vzduchové čerpadlo se vzduchovým kamenem, které neustále okysličuje živný roztok malými bublinkami vzduchu.

Další informace najdete v článkách na konci stránky.


Přehled hydroponických pěstebních systémů

Přehled hydroponických pěstebních systémů

Zvažujete nákup nového hydroponického pěstebního systému a nevyznáte se v nepřeberných možnostech? Nezoufejte! V následujících řádcích představíme nejpoužívanější způsoby ...


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení