Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Praktické Garland misky na klíčení semínek jsou vyrobeny z pevného a odolného plastu a díky tomu vydrží několik pěstebních cyklů. Hodí se pro klíčení osiva nebo pěstování microgreens ze semínek. V nabídce najdete také misky na klíčení s drenáží pro lepší odvodnění substrátu. Dno plastových nádob bez drenáže není ploché, ale je vylepšeno o výstupky. Nechybí ani levné mističky z obyčejného plastu.  Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Plastové misky na klíčení semínek a předpěstování sazenic

Jako misku na klíčení semínek můžete využít snad každou mělkou nádobu, kterou doma najdete. Vhodnějším řešením jsou k výsevu a výsadbě určené plastové misky. Můžete se spokojit s levnými mističkami z obyčejného plastu nebo dáte přednost odolným nádobám značky Garland, které jsou vyrobeny z tvrdého recyklovaného plastu. Díky tomu vydrží několik pěstebních cyklů.

Misky na klíčení s drenáží umožní dokonalé odvodnění substrátu. K malým miskám můžete dokoupit vhodné průhledné víko a vytvořit z nich malý skleník. Tak zajistíte bylinkám stabilnější teplotu a vlhkost v raných fázích vývoje.

Hodit by se vám mohly i velké podmisky pod květináče.

Co všechno se dá klíčit

Prohlédněte si naši nabídku osiva a semen zeleniny, bylinek a okrasných rostlin.

Obecně platí, že klíčení v indoor podmínkách prospívá semenům brokolice, růžičkové kapusty, květáku, lilku, cibule, zelí, papriky, šalvěje, levandule, meduňky, máty, oregana, rozmarýnu, tymiánu, chilli, rajčat. Naopak kořenová zelenina nesnese přesazování.

Pastinák, tuřín, mrkev, červenou řepu, ředkvičky a brambory vysévejte rovnou do záhonů. Rovnou do půdy vysévejte také semena hrachu, fazolí, dýní a okurek, které rostou v prvních týdnech velmi rychle a při přesazování se snadno poškodí. Klíčení salátů ze semen je možné uvnitř i venku, avšak semínka jsou poměrně malá a venkovní výsev je jednodušší.

Jak klíčit semínka v misce

  1. Vyberte semínka na klíčení.
  2. Zvolte, kde semena klíčit.
  3. Připravte misku na klíčení a výsevní substrát.
  4. Vysejte semena.
  5. Udržujte klíčící semena v teple a vlhku.
  6. Klíčící semínka pravidelně zalévejte.
  7. Sazeničkám dodejte živiny.
  8. Sazenice otužujte.
  9. Vysaďte sazenice na záhon.

Jak dlouho trvá klíčení

Informace o nejvhodnějším termínu výsevu a době klíčení semínek nebo přibližnou dobu růstu najdete na každém obalu.

Semínka na microgreens

Pro pěstování klíčků se obvykle používají mělké misky s drenáží. Pokud vás zajímá mikrozelenina, navštivte nabídku semínek na pěstování microgreens.


Klíčení semen snadno a rychle

Klíčení semen snadno a rychle

Chcete začít s pěstováním rostlin a nevíte, jak klíčit semena? Je lepší domácí klíčení, nebo setí rovnou na záhon? Poradíme vám s výběrem osiva, přípravou na výsev a prov ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení