Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 18:00)
Textilní květináče jsou ekologickou alternativou za plastové. Tento typ květníků je vyroben z recyklovaných a v zemi rozložitelných materiálů. Kromě dalších výhod se v létě méně zahřívají než plastové varianty. Více informací

Ekologické textilní květináče pro bio pěstování

Velkou předností textilních květináčů je snadné přenášení a hlavně nadstandardní podmínky pro správný kořenový rozvoj. Ekologické indoor pěstování v plastových květináčích je nesmysl. Dejte přednost textilním. Gronest květináče jsou vyráběny z recyklovaných PET lahví. Po stranách jsou vylepšeny geotextilií, která zamezí úniku roztoku. Zálivka se do substrátu důkladně vsákne, zbytek odkape propustným spodkem květináče.

Textilní květináče Root Pouch máme ve třech různých verzích, které se rozlišují podle gramáže materiálu. Ty s vyšší gramáží vydrží několik pěstebních cyklů. Po zakopání do země se postupně rozloží. Využijete je ale i při pěstování v pěstebních boxech.

Květináče z recyklovaných materiálů jsou ekologicky přínosnější než plastové květníky. Současně podporují intenzivní rozvoj kořenů, růst rostlin i bohatou sklizeň. Jsou vhodné pro každý substrát a hnojiva.

Textilní květináče