Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
Značkové kyseliny a hydroxidy na úpravu pH zálivky. Optimální pH živného roztoku nebo zeminy je základní podmínkou pro bezproblémový příjem živin a skvělý růst. V této kategorii najdete kromě přípravků na zvyšování nebo snižování pH také pufry, kalibrační a uchovávací roztoky pro měřící přístroje. Více informací

Precizní kontrola a úprava pH podpoří příjem živin

Nikdo není dokonalý. A dost pravděpodobně ani voda, kterou máte pro své rostliny k dispozici. Možná že máte přístup ke skvělé vodě z horských studánek s perfektním pH, a v tom případě máte vyhráno. Nebo možná, že vaše voda není dokonalá, nicméně pěstujete v půdě, která je schopna drobné nedokonalosti vody vyrovnat.

Pokud však berete vodu z městské vodovodní sítě a pěstujete hydroponicky, dost pravděpodobně budete muset rostlinám pH vody upravit. Snížení pH vody v období růstu se provádí kyselinou dusičnou, v období květu kyselinou fosforečnou. Zvýšení pH dosáhnete hydroxidem draselným. Především ale nezapomeňte, že v roztoku se nikdy nemíchá kyselina i hydroxid dohromady.

K měření doporučujeme používat přístroje Milwaukee. Jedině pomocí měřiče se dozvíte přesné pH hodnoty a můžete na ně reagovat.

Šetrné organické regulátory pH

Specialistou na organické pěstování bylinek je BioBizz, tak nepřekvapí, že nabízí i přírodní regulátory na snížení nebo zvýšení pH zálivky. Organické regulátory na bázi huminových kyselin (pH+) a kyseliny citronové (pH-) jsou šetrné k substrátu, půdnímu životu i rostlinám.

Další bio možností je Canna Organic Acid.

Perfektní úprava pH s Torus Hydro

Revolučním řešením je úprava pH pomocí produktů Torus Hydro. PerfectpH Torus Hydro je revoluční pH stabilizátor, který automaticky vyvažuje pH roztoku vašeho pěstebního systému a udržuje ho v ideálním rozmezí pro optimální vstřebávání živin. Pomocí pokročilé iontové technologie perfectpH eliminuje nadměrné kolísání pH čímž stimuluje vitálnější růst a posiluje imunitní systém rostlin.

Použití perfectpH může zcela eliminovat užití chemických pufrů, redukuje časté výměny živného roztoku a tím náklady na vodu, živiny a další vyrovnání pH roztoku. Další informace najdete v článku Revoluce v úpravě pH.

Upozornění pro prodej a zasílání kyselin nebo hydroxidů

Pozor, kyseliny a zásady neposíláme poštou. a nákup některých produktů z této kategorie podléhá speciálním pravidlům! Důrazně doporučujeme s těmito látkami pracovat s nejvyšší opatrností a využívat ochranné pomůcky jako jsou rukavice, brýle nebo obleky.

Úprava pH mínus, pH plus


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...

Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...