Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Značkové kyseliny a hydroxidy na úpravu pH zálivky. Optimální pH živného roztoku nebo zeminy je základní podmínkou pro bezproblémový příjem živin a skvělý růst. V této kategorii najdete kromě přípravků na zvyšování nebo snižování pH také pufry, kalibrační a uchovávací roztoky pro měřící přístroje. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Precizní kontrola a úprava pH podpoří příjem živin

Nikdo není dokonalý. A dost pravděpodobně ani voda, kterou máte pro své rostliny k dispozici. Možná že máte přístup ke skvělé vodě z horských studánek s perfektním pH, a v tom případě máte vyhráno. Nebo možná, že vaše voda není dokonalá, nicméně pěstujete v půdě, která je schopna drobné nedokonalosti vody vyrovnat.

Pokud však berete vodu z městské vodovodní sítě a pěstujete hydroponicky, dost pravděpodobně budete muset rostlinám pH vody upravit. Snížení pH vody v období růstu se provádí kyselinou dusičnou, v období květu kyselinou fosforečnou. Zvýšení pH dosáhnete hydroxidem draselným. Především ale nezapomeňte, že v roztoku se nikdy nemíchá kyselina i hydroxid dohromady.

K měření doporučujeme používat přístroje Milwaukee. Jedině pomocí měřiče se dozvíte přesné pH hodnoty a můžete na ně reagovat.

Šetrné organické regulátory pH

Specialistou na organické pěstování bylinek je BioBizz, tak nepřekvapí, že nabízí i přírodní regulátory na snížení nebo zvýšení pH zálivky. Organické regulátory na bázi huminových kyselin (pH+) a kyseliny citronové (pH-) jsou šetrné k substrátu, půdnímu životu i rostlinám.

Další bio možností je Canna Organic Acid.

Perfektní úprava pH s Torus Hydro

Revolučním řešením je úprava pH pomocí produktů Torus Hydro. PerfectpH Torus Hydro je revoluční pH stabilizátor, který automaticky vyvažuje pH roztoku vašeho pěstebního systému a udržuje ho v ideálním rozmezí pro optimální vstřebávání živin. Pomocí pokročilé iontové technologie perfectpH eliminuje nadměrné kolísání pH čímž stimuluje vitálnější růst a posiluje imunitní systém rostlin.

Použití perfectpH může zcela eliminovat užití chemických pufrů, redukuje časté výměny živného roztoku a tím náklady na vodu, živiny a další vyrovnání pH roztoku. Další informace najdete v článku Revoluce v úpravě pH.

Upozornění pro prodej a zasílání kyselin nebo hydroxidů

Pozor, kyseliny a zásady neorganického původu neposíláme poštou a nákup některých produktů z této kategorie podléhá speciálním pravidlům! Důrazně doporučujeme s těmito látkami pracovat s nejvyšší opatrností a využívat ochranné pomůcky jako jsou rukavice, brýle nebo obleky.

Poštou lze zasílat pH regulátory BioBizz, Plagron Lemon Kick, Canna Organic Acid a práškové produkty Terra Aquatica pH Down Powder.


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...


Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jaké živiny rostliny potřebují? Jsou na outdoor pěstování vhodnější kapalná, pevná nebo sypká hnojiva? Je venku lepší pěstovat organicky nebo s minerálními hnojivy? Jak s ...


Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení