Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Proč se starat o vlhkost v pěstební místnosti? Kromě dostatku světla, vláhy a živin vyžadují všechny bylinky optimální teplotu a vlhkost. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu pro rostliny rozptylují mlhu a osvěžují příliš suchý vzduch. Najdete tu také digitální kombinované vlhkoměry a teploměry. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Zvlhčovače vzduchu pro rostliny a pěstitele

Je to prosté! Zvlhčovačky pro rostliny zvyšují vlhkost v uzavřeném prostoru, například grow boxu, a odvlhčovačky ji snižují.

Vyšší vlhkost než 40 % je důležitá v prvních fázích indoor pěstování bylinek. Příliš suché prostředí může zpomalit nebo zastavit zakořenění i růst sazenic a řízků.

Ve fázi květu je zase příliš vysoká vlhkost nad 50 % nebezpečná, protože může přispět k vytvoření plísní. V tom případě je třeba humiditu snížit, například pomocí ventilace, odvlhčovač RAM nebo vysoušeče Malapa.

Abyste mohli vlhkost přesně změřit, budete potřebovat vlhkoměr. Ideální jsou kombinované teploměry a vlhkoměry v jednom.

Jak vybrat správný zvlhčovač vzduchu na pěstování?

Spolehlivé ultrazvukové zvlhčovače vzduchu pro rostliny rozlišujeme je podle jejich výkonu a kapacity. Rozhoduje velikost pěstebního prostoru. Důležité znalosti o problematice pěstebního mikroklimatu získáte v článku Vliv vlhkosti, teploty a VPD na pěstování rostlin. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani článek o Správné regulaci teploty a CO2.

Když svítíte 400W výbojkou a máte odpovídající ventilátor pro odtah vzduchu, v growboxu by měla být teplota 27 C° a vlhkost jen 40 %. Pokud potřebujete zvýšit vlhkost alespoň na 50 %, musí mít zvlhčovač výkon minimálně 0.5 litru za hodinu.

Také nezapomeňte, že vlhkost v místnosti se mění v závislosti na přiváděném vzduchu a výkonu ventilátoru. V nabídce najdete zvlhčovače pro malé grower boxy i velké skleníky.


Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení