Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
O čerstvý vzduch a jeho nezbytnou cirkulaci se postarají ventilátory. Vyberte si ventilátor do potrubí podle velikosti vašeho grow boxu a nezapomeňte na cirkulační ventilátory. Vzduch v pěstebním boxu nesmí stagnovat. Klid a diskrétnost zajistí speciální odhlučněné ventilátory. Široká nabídka ventilátorů je vhodná nejen pro pěstitele. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Jaký je rozdíl mezi axiálními a radiálními ventilátory?

Při indoor pěstování se neobejdete bez odtahu a někdy i přítahu vzduchu. Ventilátory rozlišujeme podle konstrukce na axiální a radiální potrubní ventilátory. Axiální typy nasávají a vypouštějí vzduch přímo, v úhlu 180° a ve směru osy otáčení vrtule. Všechny axiální ventilátory jsou vhodnější pro kratší odtah do 5 metrů. Typickým představitelem této kategorie jsou TT ventilátory.

Naproti tomu radiální ventilátory jsou vhodnější pro odtah vzduchu na delší vzdálenost, protože jsou obvykle schopny mnohem vyššího tlaku než axiální typy. Nasávaný vzduch vypouští kolmo ke směru osy vrtule, pod úhlem 90°. Sem patří hlavně průmyslové ventilátory typu Ulita.

V naší nabídce najdete spolehlivé odhlučněné i neodhlučněné ventilátory od Prima Klima, CAN Fan, RAM, Vents, Soler&Palau, Dalap a dalších značek.

Jemné problematice mikroklimatu v pěstebním prostoru se věnujeme v článcích Vliv vlhkosti, teploty a VPD na pěstování rostlin nebo Správná regulaci teploty a CO2. Nebezpečí abiotických stresových faktorů, včetně vysoké teploty, odhalujeme v článku o suchu a horku.

Potřebujete odhlučněný nebo neodhlučněný potrubní ventilátor?

Běžné potrubní ventilátory nemají žádnou izolační vrstvu a jejich hlasitější provoz může být nepříjemný. Naproti tomu odhlučněné ventilátory jsou speciálně vyvinuty pro diskrétní fungování a jejich hlučnost je znatelně nižší.

Profesionální ventilátory s EC motorem

Potrubní ventilátory s EC motorem jsou obecně

  • výkonnější
  • spolehlivější
  • úspornější než varianty s AC motorem

Velkou výhodou je nadstandardní životnost a nízká hlučnost. U nás najdete neodhlučněné i odhlučněné potrubní ventilátory s EC motorem.

Průmyslové ventilátory typ Ulita

Robustní ventilátory s motorem typu Ulita jsou vhodné pro náročný průmyslový provoz. Zaboxované varianty jsou vybavené izolační protihlukovou vrstvou a garantují naprosto tichý chod i v náročnějších podmínkách.

Cirkulační větráčky do stanu i obytných ploch

Cirkulační ventilátory rozptylují vzduch a nahromaděné teplo. Vysoké teploty jsou nebezpečím nejen pro rostliny, ale i člověka. Výhody nástěnných, klipsnových nebo podlahových větráků oceníte i vy, především v horkém počasí. Všechny cirkulační větráčky disponují kabelem a jsou připraveny k okamžitému zapojení.

Všechny ventilátory si můžete seřadit podle ceny nebo filtrovat podle typu, výrobce, průměru, průtoku vzduchu nebo zabudované regulace. Při výběru vhodného ventilátoru pamatujte na velikost pěstebního prostoru, sílu osvětlení, kapacitu ventilačního systému a nároky rostlin.

Pro sestavení ventilačního systému budete potřebovat pachové filtry a flexibilní potrubí. Možná se budou hodit příruby a spojky. Pro jistotu si přečtěte, jak vybrat vzduchotechniku do growboxu!

Rychlost a výkon ventilátoru můžete řídit pomocí externích regulátorů otáček ventilátoru.

Kalkulačka spotřeby

Pro měření spotřeby se hodí elektroměr - zásuvkový měřič spotřeby s pamětí PM5.

K výpočtu použijte naši kalkulačku spotřeby.


Jak vybrat vzduchotechniku do growboxu

Jak vybrat vzduchotechniku do growboxu

Udržet správné klima v pěstebním boxu je zásadní, pokud se chcete radovat z dobré úrody. Rostliny mají specifické nároky na teplotu, vlhkost a čerstvý vzduch nebo CO2. Po ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení