Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
Pěstujete v zemině, kokosu, nebo hydroponicky? Ať jste zvolili kteroukoliv z metod, tady najdete vše potřebné pro výživu vašich rostlin. Vedle minerálních a organo-minerálních hnojiv nabízíme i čistě organická hnojiva, tzv. bio hnojiva. Najdete u nás celou řadu renomovaných dodavatelů hnojiv – Biobizz, Canna, Plagron, Atami, Advanced Hydroponics, GHE, Jungle indabox a další. Základní hnojiva můžete filtrovat podle značky, objemu, typu nebo původu. Více informací

Základní hnojiva, další krok k úspěšné úrodě

Při výběru vhodné výživy záleží hlavně na médiu, substrátu, ve kterém jste se rozhodli pěstovat. Většina výrobců podle toho hnojiva rozděluje do 3 kategorií:

  • hnojiva do zeminy
  • hnojiva pro aeroponii a hydroponii
  • hnojiva do kokosových substrátů
  • univerzální hnojiva vhodná do všech substrátů

Hnojiva se dále dělí podle fáze života rostliny, tedy fázi růstu a fázi kvetení a tvorby plodů. Neplatí to ale pro všechna hnojiva. Třeba některá vícesložková hnojiva se používají během celého pěstebního cyklu.

Důležité informace o typech hnojiv a jejich vlastnostech nebo deficitech živin najdete v článku Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování.

Základní hnojiva tvoří hlavně nejdůležitější živiny dusík, fosfor, draslík

Dusík je nezbytný pro tvorbu chlorofylu a růst rostliny. Fosfor je důležitý pro dýchání a fotosyntézu, hlavně ve fázi květu. Draslík zlepšuje odolnost rostlin a posiluje stěny buněk. Pro rostliny je důležitý také vápník, železo, hořčík, síra a jiné mikro živiny.

Jak se zorientovat mezi názvy?

  • Grow“ hnojiva zajistí komplexní rozvoj nadzemních částí rostliny, ještě než začne kvetení.
  • Bloom“ výživa podpoří produkci kvalitních květů.
  • Terra“ nebo „Soil“ hnojiva jsou určena pro pěstování v zemině.
  • Coco“ pro pěstování v kokosu.
  • Hydro“ a „Aqua“ na hydroponii nebo aeroponii.
  • Vícesložková hnojiva A+B apod. je třeba používat vždy souběžně po celý pěstební cyklus, podle doporučených tabulek dávkování.

Praktickou výhodou jakéhokoliv minerálního hnojiva na hydroponii je, že zálivka vydrží delší dobu než u organických hnojiv. Také jsou koncentrovanější a silnější.

Bio pěstování s organickými hnojivy

Bio hnojiva neobsahují žádné minerální látky, pouze substance přírodního původu a proto jsou vhodná pro ekologické pěstování. Namíchanou zálivku je třeba spotřebovat do 24 hodin a proto se hodí hlavně pro pěstování v zemině.

Kompromisem jsou organo-minerální hnojiva. Základní výživu kombinujte se substráty stejné značky a dodržujte doporučené dávkování od výrobce. S pomocí aditiv můžete využít potenciál svých rostlin a plodin na maximum.

S ochranou rostlin vám pomůžou insekticidní i fungicidní přípravky.

Přečtěte si, co byste měli vědět o substrátech a hnojivech.

Špičková základní hnojiva pro indoor a outdoor pěstování bylinek


Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jaké živiny rostliny potřebují? Jsou na outdoor pěstování vhodnější kapalná, pevná nebo sypká hnojiva? Je venku lepší pěstovat organicky nebo s minerálními hnojivy? Jak s ...


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...

Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...