Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Pěstujete v zemině, kokosu, nebo hydroponicky? Ať jste zvolili kteroukoliv z metod, tady najdete vše potřebné pro výživu vašich rostlin. Vedle minerálních a organo-minerálních hnojiv nabízíme i čistě organická hnojiva, tzv. bio hnojiva. Najdete u nás celou řadu renomovaných dodavatelů hnojiv – Biobizz, Canna, Plagron, Atami, Advanced Hydroponics, Terra Aquatica, Jungle indabox a další. Základní hnojiva můžete filtrovat podle značky, objemu, typu nebo původu. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Novinka

Atami ATA Terra Max 10 l

Na dotaz
1 212 Kč
Atami Terra Max je minerální hnojivo, které má pozitivní vliv na začínající období květové fáze. Rostliny jsou větší, mají zdravější postranní větve a výhonky.

Základní hnojiva, další krok k úspěšné úrodě

Při výběru vhodné výživy záleží hlavně na médiu, substrátu, ve kterém jste se rozhodli pěstovat. Většina výrobců podle toho hnojiva rozděluje do 3 kategorií:

Hnojiva se dále dělí podle fáze života rostliny, tedy fázi růstu a fázi kvetení a tvorby plodů. Neplatí to ale pro všechna hnojiva. Třeba některá vícesložková hnojiva se používají během celého pěstebního cyklu.

Důležité informace o typech hnojiv a jejich vlastnostech nebo deficitech živin najdete v článku Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování.

Základní hnojiva tvoří hlavně nejdůležitější živiny dusík, fosfor, draslík

Dusík je nezbytný pro tvorbu chlorofylu a růst rostliny. Fosfor je důležitý pro dýchání a fotosyntézu, hlavně ve fázi květu. Draslík zlepšuje odolnost rostlin a posiluje stěny buněk. Pro rostliny je důležitý také vápník, železo, hořčík, síra a jiné mikro živiny.

Jak se zorientovat mezi názvy?

  • Grow“ hnojiva zajistí komplexní rozvoj nadzemních částí rostliny, ještě než začne kvetení. Obvykle se používá současně s kořenovými stimulátory.
  • Bloom“ výživa podpoří produkci kvalitních květů. Kombinuje se s květovými stimulátory.
  • Terra“ nebo „Soil“ hnojiva jsou určena pro pěstování v zemině.
  • Coco“ pro pěstování v kokosu.
  • Hydro“ a „Aqua“ na hydroponii nebo aeroponii.
  • Vícesložková hnojiva A+B, Grow+Bloom+Micro apod. je třeba používat vždy souběžně po celý pěstební cyklus, podle doporučených tabulek dávkování.

Praktickou výhodou jakéhokoliv minerálního hnojiva na hydroponii je, že zálivka vydrží delší dobu než u organických hnojiv. Také jsou koncentrovanější.

Především při hydroponii a pěstování v kokosovém substrátu se vám budou hodit ph metry a EC metry.

Bio&vegan pěstování s organickými hnojivy

Bio hnojiva neobsahují žádné minerální látky, pouze substance přírodního původu a proto jsou vhodná pro ekologické pěstování. Namíchanou zálivku je třeba spotřebovat do 24 hodin a proto se hodí hlavně pro pěstování v zemině. Skvělé výsledky slibuje používání Bio Grow a Bio Bloom od Biobizz nebo kompletní nabídka Guanokalong a Biotabs.

Najdete u nás i 100% vegan hnojiva a substráty.

Kompromisem jsou organo-minerální hnojiva. Základní výživu kombinujte se substráty stejné značky a dodržujte doporučené dávkování od výrobce. S pomocí aditiv můžete využít potenciál svých rostlin a plodin na maximum.

S ochranou rostlin vám pomůžou insekticidní i fungicidní přípravky.

Přečtěte si, co byste měli vědět o substrátech a hnojivech.


Prvky v rostlinách: Fosfor (P)

Prvky v rostlinách: Fosfor (P)

Naučte se identifikovat a řešit nedostatek fosforu u rostlin. Zjistěte, jak dodat potřebné živiny a použít vhodná hnojiva pro zdravý růst a vývoj rostlin.


Prvky v rostlinách: Dusík (N)

Prvky v rostlinách: Dusík (N)

Naučte se identifikovat a řešit nedostatek dusíku u rostlin. Zjistěte, jak dodat potřebné živiny a použít vhodná hnojiva pro zdravý růst a vývoj rostlin.


Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Pěstování v květináči se zeminou se stále praktikuje i při indoor pěstování, ale kromě toho existuje řada modernějších a výnosnějších metod. Některé dokonce používají tec ...


Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...


Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jak vybírat hnojiva na outdoor pěstování?

Jaké živiny rostliny potřebují? Jsou na outdoor pěstování vhodnější kapalná, pevná nebo sypká hnojiva? Je venku lepší pěstovat organicky nebo s minerálními hnojivy? Jak s ...


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení