Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 18:00)
Doplňky k základní rostlinné výživě sice nejsou obvykle pro základní růst nutné, ale jenom díky nim můžete své pěstování povznést na další úroveň. Kořenový systém se nikdy tak nevyvine jako s pomocí kořenového stimulátoru. Květy a plody určitě vyrostou i se základní výživou, ale jen díky květovým stimulátorům budou husté, objemné a krásně voňavé. A co teprve dokážou všechny ty další enzymy, sekundární živiny, PK, aminokyseliny nebo komplexní boostery! Více informací

Druhy doplňků a jejich výhody

Většina aditiv je univerzální, přesto je lepší je používat společně se substrátem a základní výživou stejné značky. Kořenové stimulátory urychlují vývoj kořenového systému v prvních týdnech. Díky tomu budou kořeny už od začátku zdravé, silné a připravené přijímat maximum živin a vody. Aditiva na podporu růstu podpoří hlavně tvorbu silných stonků a zelených listů.

Květové stimulátory povzbudí tvorbu kompaktních a velkých květů. Zkvalitní proces zrání plodů. Komplexní booster, jako například Plagron Green Sensation nebo Canna Boost, je vlastně několik produktů v jednom. Aditiva na bázi enzymů rozkládají uhynulý bio materiál na vstřebatelné živiny. Čím dál oblíbenější jsou také doplňky s dobře rozpustným křemíkem nebo vápníkem.

V posledních fázích se využívá stimulátor dozrávání Grotek Heavy Bud PRO nebo GHE Ripen. Tento speciální doplněk harmonizuje finální tvorbu květů nebo plodů a urychlí jejich sklizeň.

Organická aditiva pro ekologické pěstování

Na bio pěstování bylinek doporučujeme výživu a doplňky od značek BioBizz, Bio Canna, Biotabs nebo z řady General Organics od GHE.

Tuto obsáhlou kategorii můžete filtrovat podle výrobce, objemu nebo typu aditiva a řadit podle abecedy nebo ceny.

Přečtěte si, co byste měli vědět o substrátech a hnojivech.

Aditiva a doplňky pro outdoor i indoor pěstování bylinek