Jaký pěstební box si mám na indoor pěstování vybrat? Které světlo bude pro mé bylinky nejlepší? Opravdu je nutné kupovat pachový filtr a odtahový ventilátor? Můžu nějak regulovat jeho výkon? Mám dát přednost květináčům nebo hydroponickým systémům? Skutečně potřebuji měřící přístroje? Která hnojiva a substráty mi zajistí bohatou úrodu?

V našem Rádci najdete odpovědi na ty nejzákladnější otázky, které si pokládá snad každý začínající pěstitel.

Stačí kliknout na ikonku vpravo a budete přesměrováni na příslušný článek.

Jak si vybrat pěstební box?

Pěstební stanyV naší nabídce najdete přes stovku pěstebních stanů různých tvarů, velikostí i vlastností. Nejširším výběrem se chlubí francouzská značka Secret Jardin, která uspokojí potřeby nízkorozpočtových i velmi náročných pěstitelů.

Tradiční německá značka Homebox Original zaujme světlým designem a prvotřídním provedením. Nejpopulárnějšími pěstebními stany ve Velké Británii jsou BudBox. Solidní pověst mají grow boxy Mammoth a LightHouse.

V článku Jak vybrat grow box najdete základní informace, které vám pomůžou s výběrem ideálního stanu na indoor pěstování bylinek.

Které světlo pro indoor pěstování je nejlepší?

Osvětlení do grow boxuUmělé osvětlení je základní podmínkou pro pěstování v indoor podmínkách. Tradiční a nejoblíbenější variantou jsou HID lampy, resp. HPS a MH výbojky. Úspornější variantou s nižším výkonem jsou CFL úsporky. Hospodárný provoz s minimální výhřevností, ale skvělým světelným spektrem i účinností nabízí CMH nebo LED lampy. V sortimentu najdete osvědčené pěstební osvětlení od nejlepších značek na trhu - Lumatek, Osram, Philips, GIB a další.

V textu Jak vybrat světlo pro indoor pěstování vám poradíme, jak správně vybrat osvětlení a které vlastnosti by vás měly nejvíce zajímat.

Jak vybrat ventilaci do growboxu a jak ji regulovat?

Vzduchotechnika do grow boxuVentilační systém je při indoor pěstování bylinek důležitý nejen pro cirkulaci vzduchu. Zcela zásadní je odtahový ventilátor, ohebné potrubí a pachový filtr s aktivním uhlím proti zápachu. Pomocí chytré elektroniky a regulátorů můžete navíc vyladit optimální teplotu, vlhkost nebo CO2. Nabízíme jen prověřenou kvalitu od CAN Fan, CAN Filters, Prima Klima, RAM, Dalap apod.

Další informace o ventilaci a jejím řízení si přečtěte v článcích Jak vybrat vzduchotechniku do growboxu a Regulace elektroniky pro indoor pěstování.

Typy pěstebních systémů a jejich výhody

Hydroponické a aeroponické systémyRuční zalévání květináčů vyžaduje většinou více času, vody i hnojiv, než pěstování v komplexně hospodárných hydroponických nebo aeroponických systémech. Automatická závlaha v jakékoliv podobě šetří náklady a také zajistí zalévání rostlinek v době, kdy se jim nemůžete věnovat. Nemluvě o nadprůměrných úrodách. Mezi systémy od Terra Aquatica (dříve GHE), Nutriculture nebo Autopot a dalších si určitě vyberete.

O přednostech různých typů závlahy se dočtete v textu Typy pěstebních systémů a jejich výhody.

Důležité měřící přístroje pro úspěšné indoor pěstování

Měřící přístroje na pěstování bylinekDávkování hnojiv, teplota, vlhkost, kontrola a regulace pH, EC jsou věci, které vyžadují precizní měření. Můžete to samozřejmě zkusit od oka bez měřících přístrojů, ale pak asi nečekejte velké úspěchy.

Naše doporučení si můžete přečíst v článku Co a čím měřit při indoor pěstování.

Co byste měli vědět o substrátech a hnojivech?

Hnojiva a substrátyVolba pěstebního média a hnojiv je naprosto zásadní, ať už bylinky pěstujete v indoor nebo outdoor prostředí. V eshopu najdete bohatou nabídku kvalitních základních živin a doplňků pro pěstování v zemině, kokosu i inertních substrátech. Každá metoda má své výhody a nevýhody.

V článku Substráty a hnojiva - co byste o nich měli vědět se dozvíte to nejdůležitější.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení