Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:00 - 17:00)
Kokosový substrát je čím dál populárnější – nabízí výhody substrátu a hydroponie dohromady. Kokosové vlákno pojme velké množství vody a přitom si udržuje i vysokou vzdušnost, která podporuje růst zdravých kořenů. Coco substráty značek Biobizz, Plagron, Canna, Atami, U Gro a další. Více informací

Hledáte stabilní kokosové substráty

Kokosové vlákno v substrátu dobře drží vlhkost. Pro pěstování v kokosovém médiu budete potřebovat speciální výživu označenou zpravidla jako Cocos nebo Coco. Ty nejlepší kokosové substráty U Gro, Plagron Cocos, GHE, Atami obsahují kromě špičkových vláken (nebo vloček v případě Canna Cocos) také perlit nebo trichodermu harzianum a mykorhizu.

Mycorrhizae, symbiotické soužití hub s kořeny vyšších rostlin, zvyšuje objem a kapacitu kořenů pro příjem živin i vody. Současně vylepšuje přirozenou odolnost rostlin proti škůdcům, plísním a nemocem.

Pro kokosový substrát budete potřebovat speciální hnojiva do kokosu. Ačkoliv jsou hnojiva univerzální, doporučujeme je používat se substráty stejných značek.

nebo vyzkoušíte dehydrované kokosové brikety?

Zkomprimované brikety z kokosových vláken jsou oblíbené hlavně díky své nízké hmotnosti a minimálním nárokům na přepravu. Dehydrované kokosové kostky stačí smíchat s vodou a z malé brikety získáte během okamžiku několik litrů kvalitního substrátu. Doporučujeme produkty U Gro nebo rohože Plagron a Canna.

Zajímavou alternativou je praktický mix Atami Hydro Rockz Cocos nabízí 60 % keramzitu a 40 % kokosových vláken. Kokosové substráty v této kategorii můžete filtrovat podle značek nebo objemu. Jsou kompatibilní se všemi druhy květináčů a některými hydroponickými systémy.

Přečtěte si, co byste měli vědět o substrátech a hnojivech.

Výrazné slevy při nákupu většího množství substrátů!

Špičkové kokosové substráty (vlákno a brikety) na pěstování indoor


Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Torus Hydro perfectpH, revoluce v úpravě pH

Nejmodernější technologie pro snadnou regulaci pH živného roztoku bez měřících přístrojů a pufrů. Torus Hydro perfectpH zajistí vyvážené a stabilní pH v optimálním rozmez ...


Co a čím měřit při indoor pěstování

Co a čím měřit při indoor pěstování

Rostliny vyžadují specifické podmínky, aby se jim dařilo a vy se mohli těšit na bohatou úrodu. Hodí se proto mít po ruce nějaké zařízení na monitoring teploty nebo vlhkos ...