Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Výběr pěstební nádoby přizpůsobte hlavně požadavkům svých rostlin, velikosti kořenového systému a celkové pěstební ploše. Dáte přednost textilnímu nebo plastovému květináči na bylinky? Máme také bílé květináče a levné sady po více kusech. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Vhodnou pěstební nádobu budete potřebovat při outdoor i indoor pěstování. Před nákupem květináče na bylinky si zjistěte, jak rychle budou vaše bylinky růst, jak bujný může být jejich kořenový systém nebo kolik budete asi potřebovat pěstebního substrátu. Kvalitní příprava vám pomůže s efektivním využitím prostoru nebo pěstebního boxu.

Většina jednoletých a rychle rostoucích bylinek vyžaduje vyměnit květináč 1-3x za jeden pěstební cyklus. Naopak, víceletým rostlinám mohou velké květináče na stromky ze speciálních textilních materiálů vydržet několik let.

​Jak vybrat ideální květináč na bylinky?

Kromě požadavků rostlin záleží hlavně na vašich preferencích. Upřednostňujete hlavně cenu? V tom případě asi zvolíte levné plastové květináče. Pokud chcete kořenům poskytnout v mnoha ohledech kvalitnější podmínky, vyberete si textilní květináče od Root Pouch nebo Gronest. Podporují správný růst, lépe chrání proti přehřátí kořenového balu, jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a životní prostředí zatěžují mnohem méně než plast. Velké verze s uchy se snadno přenáší.

Aby mohly rostlinky sílit a růst, potřebují pro svůj bující kořenový systém více místa. Zvýšené nároky na životní prostor je třeba řešit přesazením z malého do většího květináče. Bylinky mohou po přesazení a změně prostředí utrpět šok a stres.

V nabídce najdete také bílé květináče o objemu 5.7 a 11 litrů. Na přímém slunci se nezahřejí tolik jako černé květníky.

Zvýšenou pozornost věnujte hlavně mladým bylinkám a řízkům. Jejich vitalitu a správný vývoj povzbudíte speciálními živinami pro sazenice a dalšími pomůckami na množení rostlin.

Květináč na ovocné keře, víceleté rostliny, zeleninu

Velký textilní květináč na bylinky, rajčata, chilli papričky nebo indoor pěstování brambor na balkóně u nás najdete v několika variantách. Hodí se i pro outdoor pěstování víceletých rostlin a keřů.

Zvýhodněnou sadu s podmiskou, textilními květináči, bio hnojivem, substrátem najdete v zavlažovacích kompletech. Další možností jsou robustní plastové truhlíky Libra, speciálně navržené pro pěstební rohože z rockwoolu Grodan.

​Nechce se vám zalévat a potřebujete šetřit vodou i hnojivy?

  1. Prohlédněte si komponenty na sestavení setu kapkové závlahy.
  2. Podívejte se na samozavlažovací květináče nebo hydroponické systémy.
  3. Pro zkušenější pěstitele je tu aeroponie.

Grower tip

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení