Nevíte si s něčím rady?

Odborník Adam Vám poradí

+420 730 330 382

(po-pá: 8:30 - 18:00)
Využijte výhod prémiových kokosových substrátů Canna, Plagron, Biobizz, Terra Aquatica nebo Atami a pěstujte efektivněji než v zemině. Vyzkoušejte čisté, jednoduché a produktivní pěstování bylinek v kokosu. Více informací
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.
Použijte filtr a najděte rychleji to pravé zboží pro vás.

Kultivace rostlin v kokosu v sobě spojuje výhody hydroponie a půdního substrátu. Další výhodou pěstování v kokosu je, že máte plnou kontrolu nad výživou. Stabilní médium lze použít opakovaně, navíc dokáže být velmi produktivní. Oproti zemině je kokosový substrát vzdušnější a méně náchylný pro přelití i výskyt škůdců a nemocí. Kvalitní kokos dobře drží vlhkost.

Toto médium využijete při pěstování bylinek v květináči i samozavlažovacích systémech Autopot nebo FloGro a Wilma Drip Nutriculture.

​Kokosový substrát a brikety Plagron

Plagron nabízí kvalitní pufrovaný kokos s trichodermou ve formě klasického substrátu (Cocos Premium), dehydrované brikety (Cocos Brix) a rohože (Cocos Slab). Kromě toho můžete vyzkoušet kombinaci kokosu a keramzitu (Hydro Cocos) nebo kokosu a perlitu (Cocos Perlite 70/30).

K nim doporučujeme základní výživu Plagron Cocos A+B.

​Vločky Canna Coco

Společnost Canna nabízí tři varianty vysoce kvalitního kokosového substrátu Canna Coco, který netvoří vlákna, ale vločky.

  • 100% organický Canna Coco Natural se slabším pufrováním nabízí větší kontrolu živení a je určen pro zkušené pěstitele.
  • Pěstování s Canna Coco Professional Plus se silnějším pufrováním je víc stabilní a jednodušší.
  • Canna Coco Slabs jsou metr dlouhé rohože do truhlíků obohacené o trichodermu.
  • Tyto substráty kombinujte s výživou Canna Coco A+B.

​Organický kokosový substrát BioBizz

V nabídce BioBizz najdeme jen BioBizz Coco Mix bez trichodermy. Vzdušný a stabilní substrát v prémiové organické kvalitě neobsahuje žádné živiny a dobře drží vlhkost. Je kompatibilní se všemi bio hnojivy a doplňky Biobizz.

​Atami kokos

Nabídku tvoří klasický kokosový substrát Atami Cocos (pytel a rohož), který obsahuje malé množství živin. Další možností je vysoce porézní Atami High Porosity Cocos bez živin a s vyšším podílem perlitu nebo Atami Hydro Rokz Cocos, směs kokosu a keramzitu. Zde doporučujeme řadu Atami hnojiva pro pěstování v kokosu.

​Terra Aquatica CocoTek

CocoTek Premium Coir obsahuje jen špičková kokosová vlákna, CocoTek PX tvoří z 25 % perlit. Doporučujeme kombinovat s dvousložkovou výživou Terra Aquatica Coco Dual Part, která je dostupná například v podobě sady hnojiv Tripack Coco.

​Dehydrovaný kokosový substrát U Gro

Specialistou na odlehčený lisovaný kokos je U Gro. Základní verzí jsou dehydrované substráty o objemu 11 a 70 litrů. Varianty U Gro Rhiza jsou obohaceny o trichodermu a mykorhizu.

Poslední možností je lisovaná rohož U Gro Slab. Velkou předností dehydrovaného kokosu je nízká hmotnost. Lisované brikety nabízí i Advanced Hydroponics - AH Coco Advanced XL.

​Sadbovací kokos

Speciálně upravené kokosové vlákno se využívá i při množení rostlin, při jarní výsadbě, pěstování ze semínek nebo sazenic a řízků.

  • UGro Plug tvoří pufrovaný dehydrovaný kokos s minimálním podílem vláken.
  • UGro Plug Rhiza je navíc obohacen endomykorhizními organismy.
  • Eazy Plug kostky tvoří směs dehydrované zeminy, kokosu a živin.
  • Jiffy jsou o živiny obohacené tablety ze směsi dehydrované rašeliny a kokosu.

​Grower tip

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení